Skip to content
Skip to content
  1. ...
Cover Geen Geweten

Geen geweten bestellen

‘Dat ding ligt meestal op het bureau in mijn locker, of thuis in de kluis. Het beste wapen van een politieman is zijn mond.’

Maarten Severyn over zijn dienstwapen

‘Dit is mijn zoveelste TGO, maar het is elke keer weer alsof ik opnieuw begin.’ Er klonk lichte verwondering in Maartens stem. Jelle glimlachte, opende het portierraam en hield zijn pasje voor de kaartlezer. Het groene licht ging branden en de stalen poort schoof open. Hij reed de Kabelweg op in de richting van de oprit naar de A1. Maarten staarde naar een kiepwagen met slachtafval die voor hen reed. Uit de onderkant van de achterklep liep gestaag een roodbruine straal vocht.
‘Een jonge, onervaren schutter die een keer te veel doorlaadt. Wat zou hem beloofd zijn voor deze heldendaad? 10.000 of 15.000 euro?’
‘Voor jonge jongens is dat veel geld.’
‘Tien jaar geleden huurde een opdrachtgever die belazerd of bestolen was een professionele hitman in uit Joegoslavië of Turkije. Zo’n huurmoordenaar bereidde zich zorgvuldig voor. Bij twijfel wachtte hij op een betere gelegenheid. Als hij het slachtoffer eenmaal dicht genoeg kon naderen, schoot hij hem eerst in de buik om hem te destabiliseren, daarna volgde een headshot. Twee patronen, meer niet. Daar kwam geen Kalasjnikov aan te pas.’
Jelle glimlachte.
‘Vroeger was alles beter, toen was een sandwich nog gewoon een boterham.’
Jelle haalde in en passeerde de lekkende kiepwagen.
‘Ik ben bloedserieus.’ Maarten zuchtte. ‘Amsterdam zit verdomme gemiddeld op twee schietincidenten per dag.’

Bestel Geen geweten

Geen geweten

Op de bestuurdersstoel ligt het lichaam van een overleden man. Hij hangt achterover, zijn hoofd links naast de hoofdsteun, mond en ogen open, in stille verstarring. Zowel in zijn bovenlijf als in zijn hoofd zijn verschillende inschotopeningen zichtbaar. Hij heeft rondom kort geschoren zwart haar en een lichtgetinte huidskleur. Maarten schat het slachtoffer begin dertig. Aan de achteruitkijkspiegel hangt een islamitisch gebedssnoer met felgroene kralen, eindigend in een lichtgroen kwastje.

De zoveelste vergismoord. Een Marokkaans-Nederlandse wiskundeleraar wordt doodgeschoten, zijn vrouw zwaargewond. Alleen omdat zij in hetzelfde type auto reden als het beoogde doelwit. Drie dagen later wordt de schutter zelf geliquideerd. Een kroongetuige meldt zich. Een organisatie voor internationale illegale wapenhandel wordt ontmanteld.
Maarten Severyn leidt het onderzoek…

Gedegen onderzoek naar de opsporingspraktijk van politie en justitie is de basis voor een reeks true crime misdaadromans gebaseerd op waargebeurde zaken: Severyn & Govaert.

Thema’s

True crime, faction, misdaadroman van binnenuit, politieroman gebaseerd op waargebeurde zaken

Paperback – Geen geweten

Geen Geweten 3DGeen geweten is in boekvorm verkrijgbaar in alle reguliere boekhandels, zowel in de winkel als online.

Specificaties

Serie: Severyn & Govaert, deel 5 
Auteur: Eric Oosthoek
ISBN: 978-90-833598-23
Uitgeverij: All Fiction
Aantal pagina’s: 256
Verschijningsdatum: 09-05-2025
Druk: 1e
Prijs: € 19,99

Bestel de paperback

e-Boek – Geen geweten

Cover luisterboek Geen gewetenDownload het e-boek en lees Geen geweten meteen op je tablet, laptop, e-reader of smartphone.

Specificaties

Serie: Severyn & Govaert, deel 5
Auteur: Eric Oosthoek
ISBN: 978-90-833598-30
Uitgeverij: All Fiction
e-Pub 2.0
Verschijningsdatum: 10-12-2023
Prijs: € 6,99

Download het e-boek

Luisterboek – Geen geweten

Geen geweten wordt voorgelezen door Margo Dames en zal als luisterboek te downloaden of streamen zijn via alle grote streamingsdiensten en luisterboekplatforms.

Beschikbaar vanaf juni a.s.